Web Generator
איך להיות ראשון בגוגל|פרסום העסק בגוגל

איך להיות ראשון בגוגל ?

איך לגרום לעסק שלנו להיות בדף הראשון בגוגל בתוצאה הראשונה בגוגל ? 

כיצד לפרסם נכון את העסק בגוגל ע"מ להשיג יותר חשיפה ויותר לידים?

איך לפרסם ולשווק את העסק שלך נכון בגוגל ? איך לקדם את האתר בגוגל ?

מדריך איך להיות ראשון בגוגל:

קודם כל צריכים להבין איך גוגל בנוי. גוגל מחולק ל 2 חלקים. המודעות הראשונות הינם מודעות ממומנות ולאחר מכן מופיעים אתרים רגילים שאינם ממומנים (קידום של אתרים אלה הנו קידום אורגני אותו אסקור בהמשך).


קידום ממומן –גוגל אדוורדס:

פרסום בגוגל אדוורדס הנו פרסום ע"פ קליק כאשר על כל קליק ישנו מחיר מסוים שצריך לשלם לגוגל (ppc-pay per click).

לכל מילת חיפוש מחיר אחר ולרוב ככל שמילת חיפוש הנה יותר נפוצה כך המחיר לקליק יעלה.

לכן ע"מ להופיע ראשונים בגוגל חייבים להשתמש בפרסום ממומן בגוגל או בשם הפורמלי: גוגל אדוורדס (adwords).

היתרון בשיטה זו שלא רק שנקבל יותר לידים, אלא שגם הליד יהיה יותר איכותי

ולכן יחס ההמרה לכמות הקונים הנו סטטיסטית גדול יותר.


פרסום נכון בגוגל אדוורדס: 

-צריך לחפש את מילות המפתח (keywords) שהכי מתאימות לעסק שלנו ויביאו לחשיפה מקסימלית. 


- בכותרת של הפרסום מומלץ לשים את מספר הטלפון של העסק ככה הלקוח לא יצטרך להיכנס לעמוד נחיתה/ לאתר וככה גם נחסוך כסף על הקליק וגם נרוויח חשיפה.


- מומלץ להשתמש במילות חיפוש קרובות למילות החיפוש הנפוצות וככה לשמור על עלויות נמוכות.


-בדף נחיתה/ באתר ,מומלץ לנסח מודעה קצרה ומהירה עם כמה שפחות מלל ומספר הטלפון בענק. לעיתים מלל רב עלול לגרום ללקוח לסגור את הדף או להישאר בו ולא להתקשר וכך אנו עלולים להפסיד לידים.


יתרונות של פרסום ממומן: 

אתם יכולים להיות באמת ראשונים בגוגל.

חסרונות:

עלות כספית.


קידום אורגני -טבעי: 

אתר התדמית של העסק הנו הפנים של העסק ולכן יש לו חשיבות מכרעת.

ע"מ שהאתר שלך יהיה ראשון בגוגל צריך תצרף של דברים. במדריך זה אשתדל לגעת בעיקרים שבהם:

בין הפרמטרים של גוגל לאתר איכותי זה כמות הגולשים traffic והזמן הממוצע שהגולש שהה באתר.

ולכן עלינו להקפיד על הכללים הבאים:


30 טיפים לקידום מהיר בגוגל ע"מ להגיע למקום הראשון בגוגל:

1. תוכן:


קידום ע"י תוכן שיווקי .ככל שיהיה יותר תוכן איכותי הדבר יעזור לקידום האתר בגוגל (seo). כבר אמר בחוכמתו ביל גייטס "התוכן הוא המלך" והיום מה שידוע על האלגוריטם של גוגל זה שכלל שיהיה לך יותר תוכן איכותי באתר כך מיקומך בגוגל יהיה טוב יותר.לכן עלינו ליצור או בלוג או מאמרים שיכילו כמות עצומה ככל האפשר של עמודים ותוכן. יש לשים לב שהתוכן הנו איכותי וכמותי. וכך נרוויח מס' דברים :

א. גוגל יקדם את אתרינו.

ב. נקבל יותר traffic – גולשים יכנסו לאתר.

ג. גוגל יאנדקס את העמודים האלה וכך נופיע יותר פעמים בגוגל עם יותר מילות מפתח.

חשוב שהתוכן יהיה איכותי ,עדכני, רלוונטי וכולל מילות מפתח שנכונות לנושא ועדכני. יש לשים גם דגש על סימני פיסוק ,תחביר וכ'ו. יש לעשות הגהה על הטקסט. כמ כן, על התוכן להיות בכתב גדול ומרווח בפונט נוח לקריאה. על התוכן להיות מקורי,עדכני ויחודי ע"מ שגוגל לא יעניש את האתר שלכם. כמו כן, העתקה ממקור אחר עלולה להביא לפגיעה בזכויות יוצרים.

רוצים טיפים איך לכתוב תוכן טוב ? היכנסו ללינק.


2. מהירות האתר:


אתר שנטען לאט גוגל עלול שלא לקדם אותו. בעיה נוספת שאתרים איטיים לרוב ננטשים ע"י הלקוחות שמאבדים סבלנות. לכן אנו צריכים לדאוג שהאתר שלנו יאוחסן על שרת מהיר ( כיום לא מומלץ לאחסן שרתים בארץ , שכן ברוב הפרמטרים זמינות ומהירות השרתים בחו"ל נותנים מענה טוב יותר. הנה לינק שמשווה את האחסונים הפפולאריים בחו"ל - כולל זמינות,שירות,מהירות,מחיר וכ'ו ). בנוסף ,חשוב שהאתר יהיה על שרת זמין תמיד 24/7 . כמו כן אנו צריכים לבדוק שהאתר נכתב בקוד איכותי ויעיל שנטען מהר. שהתמונות באתר מכווצות לגודל מינימלי (לפעמים יש לשנות את הפורמט של התמונה או להשתמש בשיטת דחיסה יעילה יותר) בהתאם למכשיר שממנו הגולש מגיע. ע"מ להאיץ את מהירות האתר מומלץ להשתמש בשרתי cdn , בדחיסת gzip ב catch וכו'.בנוסף יש לזכור, שלסדר טעינת הקבצים משמעות מערכת למהירות האתר. גם את הוידאו שמוצע באתר יש לדחוס או לחילופין להעלות לאתר שדוחס את הוידאו ומאחסן אותו בשרתי cdn כמו יוטיוב ודומיו ולשתף באתר את הלינק ליוטיוב. כך נחסוך בעלויות אחסון ומהירות האתר תעלה. בנוסף, לרוב הלקוח יהיה מרוצה יותר שכן יוטיוב פלפורמה נוחה ומהירה לאין ערוך כמעט מכל מערכת שנבנה בתקציב מוגבל. טריק נוסף להאצת האתר במכשירים ניידים הוא שימוש בamp.

אתם שואלים מה זה amp ?

זו שיטה לקיצור מהירות הטעינה במכשירים ניידים ע"י כך שהאתר יטען רק אלמנטים הכרחיים-בד"כ זה יבוא על חשבון העיצוב. אבל אם המהירות של הגלישה של הלקוח כל כך איטית נעדיף שהאתר יטען לו ב 2 שניות ויהיה עם עיצוב נמוך מאשר יטען ב 45 שניות עם עיצוב איכותי -בשל כך שרוב האנשים לא יחכו זמן רב וינטשו את האתר.


ניתן לבדוק את מהירות האתר בהרבה אתרים כגון:

https://tools.pingdom.com

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights

https://gtmetrix.com

https://www.webpagetest.org

https://www.uptrends.com/tools/website-speed-test

http://www.monitis.com/pageload

https://tools.keycdn.com/speed

https://wpengine.com/speed-tool

https://www.giftofspeed.com

http://www.webpagetest.org


3. התאמה לפלטפורמות:


טכנית כל אתר ניתן לקריאה מכל מכשיר, ויחי ההבדל הדק, השאלה איך הוא נראה ומוצג. גוגל מקדם אתרים שמתאימים לכל המכשירים ומתאימים את עצמם לגודל המסך- לרוב אתרים רספונסיבים (responsive). כשאתרך מותאם לכל מכשיר אתה לא תפסיד לקוחות שינטשו את האתר, כי הממשק שלו לא נוח לגלישה. לכן האתר צריך להתאים לכל גודל מסך לכל מכשיר ולכל מערכת הפעלה. כך שהלקוחות יוכלו לראות את האתר בטאבלט בפאלפון ,במובייל, בסללוארי, במחשב וכ'ו. צריך לתת דגש לממשק וגם ללחצנים ושכל פרט יתאים לכל גודל מסך. צריך לתת דגש שהאתר יהיה קל משקל וכך נרוויח כמה דברים:

א. קידום במנועי החיפוש עקב מהירות וקובץ קטן. 

ב. חיסכון כספי מבחינת איחסון.

ג. הלקוחות יהיו יותר מרוצים כי האתר לא יקרוס ויהיה זמין ומהיר.

ד. חיסכון בסוללה של הלקוחות ובתעבורת הרשת שלהם.


בין האתרים לבדיקת תאימות האתר למכשירים:

https://testmysite.thinkwithgoogle.com

https://ready.mobi

http://quirktools.com/screenfly


4. אבטחה:


אתר שמשתמש ב ssl או tls יופיע בכתובתו https במקום http . כמו כן גם בדפדפן יופיע מפתח ירוק. כמו כן מומלץ לשים מערכות גיבוי על האתר והגנה מפני חדירה, מפני ddos וכ'ו. מומלץ להשתמש במערכת כמו cloudflare , incapsula או catchfly. חשוב לגבות את האתר כך שבכל תרחיש תוכלו לשוב לפעילות במהירות האפשרית.


בין האתרים לבידיקת אבטחת האתר:

https://www.virustotal.com - אתר לבדיקת וירוס/רוגלות וכ'ו.

https://www.htbridge.com/ssl -אתר לבדיקת תעודת ssl  או tls באתר.

https://www.sslshopper.com/ssl-checker.html -אתר לבדיקת תעודת ssl או tls באתר.


5. לינקים נכנסים/מפנים - BACKLINKS:


 ככל שיהיו יותר דומיינים ( אתרים) איכותי- ( ע"מ לדעת האם לינק איכותי יש הרבה פרמטרים לרוב בעלי pr גבוהה ) לאתר כך האתר שלנו יקודם בגוגל. ולכן אנדקסו את אתרכם בפורומים, בלוגים, תגובות, רשתות חברתיות, אינדקסים, גוגל עסקים,גוגל מפות, waze וכ'ו.


6. עיצוב:


אולי זה לא משפיע באופן ישיר אבל זה משפיע באופן עקיף. עיצוב מרהיב עם ממשק נוח יגרום למשתמשים להישאר באתר ולקבל רושם ראשוני חיובי.


7. רשתות חברתיות:


הרובוט של גוגל בודק עד כמה השיח ברשת הוא עליכם ולכן עליכם לפרסם את עצמכם ברשתות חברתיות כמו פייסבוק, טוויטר,גוגל פלוס, לינקדאין, ערוץ יוטיוב וכ'ו שיפנו לאתר שלכם, ומהאתר שלכם יפנו אליהם. כמו כן, מומלץ לפרסם כתבות בבלוגים ופורומים ( כמו תפוז, fxp וכ'ו) שיפנו לאתר שלכם. הוסיפו אפשרות לתגובות בבלוג ששלכם ואפשרות לשיתוף של מאמרים /כתבות ע"מ ליצור טראפיק לאתר. בנוסף, מומלץ לשים כפתורי שיתוף ולייק לכל הרשתות החברתיות ( כולל ווטסאפ,אינסטגרם,יוטיוב וכ'ו).


8. תמונות וסרטוני וידיאו:


יכולים להוביל לכך שהלקוחות יישארו באתר לצפות בהם וכך יהיו יותר זמן באתר. במידה ושמתם תמונות לדאוג שהם יכילו alt tags וגם image title. תוכן איכותי הוא לא רק טקסט. הוא בנוסף גם סרטוני וידאו, תמונות,גרפים וכ'ו. יש לשים לב שהתמונות וסרטונים הם ללא זכויות יוצרים, כדי שלא תפגעו בזכויות יוצרים. מומלץ לקחת תמונות וסרטוניים לשימוש חינמי ומסחרי ללא הצורך לתת קרדיט ליוצר, השם של רישיון זה הוא cc0.


בין האתרים לתמונות חינמיות: 

https://pixabay.com
http://www.freeimages.com

https://freeimages.red


כלים לכיווץ תמונות:

http://www.creativebloq.com/design/image-compression-tools-1132865 - לינק שמכיל 18 כלים לכיווץ תמונות.


9. עדכניות האתר:


 חשוב שהאתר יתעדכן מעת לעת. גוגל לא אוהב מצבות אינטרנטיות. במידה ואתם רוצים לעדכן אותו מומלץ שתהיה מערכת לניהול תוכן , כמו וורדפרס, ג'מולה (קוד פתוח) וכ'ו.


10. הפרטים הקטנים:


 faviction ה icon הקטן שמופיע בדפדפן. כותרות באתר – שרלוונטיות ונוגעות לנושא במדויק ולתגיות מסוימות (ניתן לבחור תגיות רלוונטיות ע"פ ההשלמה האוטומטית של גוגל לביטויי חיפוש מסוימים). בנוסף, התאמת התפריט למובייל והקטנת צריכת הסוללה במכשירים ניידים. מומל להוסיף לחצן to top  שיעלה את המשתמש למעלה במהירות. דבר נוסף חשוב להשתמש ב open graph- למי שלא מכיר בכל פלטפורמה חברתית כשמשתפים לינק יש תמונה שנצפית מומל לבחור תמונה איכותית עם מספר הטלפון של העסק שתמשוך את הקהל עם מינימום מלל ומספר הטלפון העסק בגדול. גם לפונט יש חשיבות בבניית האתר, על הפונט להיות קריא, ברור ובגודל תקין לקריאה נוחה.


11. Meta Description & TITLE:


 הכותרת צריכה להיות עד 70 תווים והתיאור עד 160 תווים, בכותרות בגוגל עדיף לשים את הסימן "|" מאשר "-". 


12. הקוד:


קוד איכותי ע"פ התקן הבינלאומי w3c. להימנע מלינקים "שבורים". הקוד צריך להיות יעיל,קצר ומהיר ככל האפשר.


13. ממה להימנע- מה תוקע את קידום האתר?


קישורים לאתרים אחרים לחינם / אתרי פלאש flash ואנימציות / ספאם/ - מכל אלה חשוב להימנע בבניית האתר. דברים אלה עלולים לגרוע מקידום אתרך. כמו כן, להימנע מסליידר (תמונות רצות) מכיוון שבמידה והלקוח לא מרוצה מהסליידר הוא עלול לאבד סבלנות בלחכות לתמונה הבאה ולנטוש את האתר. בנוסף, בד"כ הסליידר מאט את מהירות האתר. יש אלטרנטיבות לסליידר כמו תמונות שזזות ע"פ לחיצה, תמונות שנפתחות ע"פ לחיצה, רצף תמונות בתפזורת ועוד.


14. בחירת דומיין:


domain כתובת האתר- בבחירת הדומיין יש לבחור דומיין שאין לו היסטוריה בעיתית , ניתן לבדוק את ההיסטוריה של הדומיין באתר domaintools.com. כמו כן, מומלץ לבחור דומיין קצר שמתאים לשם העסק או עיסוקו. מומלץ לבחור בסיומת com.  או .co.il . דומיין כמו com  הוא דומיין עולמי ולכן יהיה יותר קל לקדם אותו בעולם לעומת זאת דומיין co.il  הוא דומיין ישראלי שלרוב יהיה יותר קל לקדם אותו בישראל. כמו כן, לותק של הדומיין יש חשיבות רבה.


15. היררכיה מסודרת:


צריך שיהיה מבנה מסודר לאתר. לדוגמא , אם זה אתר תדמית יופיע בו במסודר עמודים כמו: עמודת הבית, אודות, גלריה, צור קשר וכ'ו. לשים פוטר (footer) זהו החלק התחתון של האתר שמכיל בד"כ פרטי התקשרות לעסק וענן תגיות.


16. קבצי sitemap.xml  ו robots.txt:


 עוזרים לגוגל לדעת את ההררכיה של האתר ולכן מסייעים לקידום ומומלץ להוסיפם לאתר.


17. עמודי שגיאה מעוצבים:


מכירים את זה שאתם מגיעים לעמוד מסוים באינטרנט ואז כתוב שגיאה מרגיזה ולא מובנת עם קוד כמו 404. אז זהו לפעמים עלולות להיות באתרים שגיאות ויש המון עמודי שגיאה עם קודים שונים ( 404,405,500 וכ'ו). אם נעצב עמודים אלה הם יעלו לא פעם חיוך על פני הגולשים וישאירו אותם עוד זמן באתר. תזכרו גולש מרוצה שנמצה זמן רב באתר מעלה את הסיכוי לקידום האתר.


18. תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות:


מלבד החשיבות המשפטית גוגל רואה בעין יפה אתרים שיש להם מדיניות ותנאים מסודרים.


19. נגישות:

יש להנגיש את האתר לבעלי מוגבלויות.


20. מבנה url:


מבנה פשוט לאחר ה'/'. חשוב לשים לב, שלא יהיו סימנים לא ברורים (-יש סימנים שעלולים להתפרש אצל מנועי החיפוש כלהתעלם ממה שקורא אחריהם כמו הסימן #),או לחילופין אותיות בעברית ומספרים. אלא  מומלץ לשיםכותרת באנגלית.


21. אמינות:


מומלץ לשים עדויות לקוח ותמונות של הצוות העסק ופרטי העסק.


22.כתובת ידידותית למשתמש:


מומלץ לשים כתובת באנגלית לדוגמא: /otex-web.tk/name-english - גוגל כמעט ולא נותן חשיבות לדומיין בשפה שאינו אנגלית וההפך זה מסורבל ולא ידידותי לא למשתמש ולא לגוגל. כמו כן, חשוב לבדוק שהאתר יעלה בכתובת אחת מרכזית מומלץ שכן תכיל את ה www. וכל שאר הכתובות ללא ה wwww  יופנו לכתובת המרכזית עם ה www. לכן לא נבחר דומיין בעברית. חשוב לבחור דומיין קצר ככל הניתן ולתרגם את שם הדומיין והכתובות לאנגלית. לדוגמא מאמר שיקרא" איך להיות ראשון בגוגל" יכול להיות מתורגם ל " first-in-google".


23. תוכן משוכפל:


 הימנעו ככל הניתן מתוכן משוכפל. זה לא טוב לגוגל ולא טוב לגולשים ולקוראים שצריכים לסבול את אותו הדבר בשינויים קטנים ומרגיזים.


24. שימוש בתגיות של Schema.org:


שימוש בתגיות וקודים  אלה יכולים לשפר את מיקום האתר. תגיות אלה נותנות מידע נוסף על המוצר או המאמר - שם היצרן, דירוג, חוות דעת, ביקורות וכ'ו.


25. להימנע מתמונות ב light box:


תמונות אלה, הן תמונות שכאשר לוחצים עליהן הן יפתחו בחלון חדש. דבר זה עלול ליצור אינדוקס יתר של גוגל. דבר שעלול לגרור בגיעה בקידום האתר כי גוגל לא אוהב תמונות בלבד ללא מלל ואז בעמודים האלה היחס בין המלל לבין התמונות לא יהיה סביר ו/או פורפוציונאלי.


26. לחלק את האתר לענן תגיות ולקטגוריות:


לגוגל יותר נוח כאשר האתר מחולק לקטגוריות ולתגיות מסודרות. גוגל רוצה לדעת את ההיררכיה של האתר לדוגמא" קטגורית גברים->קטגוריית נוער-> קטגוריית משחקים-> מאמר על משחק מחשב.


27. og picture- open graph picture- התמונה המקדימה:


מכירים את זה שאתם רואים לינק בפייסבוק או ברשת חברתית אחרת וזה מופיע עם תמונה מסוימת כתצוגה מקדימה. אז זהו שלתמונה הזו חשיבות רבה וככל שהיא תהיה יצירתית, חדשנית, עדכנית,מושקעת, מסקרנת ומשכנעת את הלקוח להקליק על הכתבה כך הדבר יכול לעזור לקידום האתר בגוגל. לתמונות טיזר או תמונות ראשיות שמובילות לכתבות חשיבות מכרעת. כי במידה והתמונה תהיה טובה הלקוח יכנס לכתבה וכך גם נרוויח טראפיק וגם אולי שיתופים. בקידום אתרים עדיף לעשות הכל ע"מ שהאתר יקודם "מקסימום זה יצליח". 


28. הגדירו לגוגל את שפת האתר: 


למרות שרוב הסיכויים שגוגל יזהו לבד בוא לא ניקח סיכונים ונוסיף את הקוד: lang ע"מ שגוגל יידע באיזו שפה כתוב האתר.


29.ניסיתי הכל, זה לא עובד?


תוכן תוכן תוכן! מחקרים רבים הראו שתוכן הוא המלך הוא המרכיב העיקרי שיקבע את מקומך בגוגל. בנוסף, ייתכן שנענשת ע"י גוגל ישנן סיבות רבות לענישה ע"י גוגל ( לרוב שימוש בטכניקות 'שחורות' ולא חוקיות). בנוסף, ייתכן שבגלל שיש באתרכם הרבה פרסומות שמסתירות את התוכן גוגל החליט לשים אתכם בדפים האחרונים בגוגל. רוצים לשים פרסומות בלי להרוס את קידום אתרכם ? היכנסו למאמר הזה.


30. זה לא רק להיות ראשון בגוגל ,צריך גם למכור משם:


חשוב לשים לב שפרטי ההתקשרות ( טלפון ,אימייל, כתובת) מופיעים באתר בכל מקום וקל לראות אותם ,ע"מ שהלקוחות יראו אותם.

 

בניית אתרים באינטרנט|קידום אתרים באינטרנט
לפעמים קידום לוקח זמן.

DISQUS COMMENTS WILL BE SHOWN ONLY WHEN YOUR SITE IS ONLINE

שתפו בווטסאפ

Share 

שתפו את העמוד 
ברשתות החברתיות.

עקבו אחרינו