Mobirise Site Builder
בניית אתרים בבאר שבע|בניית אתר תדמית בבאר שבע

מה זה עמוד נחיתה ?

למה משמש עמוד נחיתה ? האם כל עסק צריך עמוד נחיתה?

אז קודם כל מה זה בעצם עמוד נחיתה ?

עמוד נחיתה  כשמו כן הוא עמוד אחד -זה עמוד שהגולש נכנס אליו – "נוחת" אליו. ושמה בד"כ ממלא פרטים וכך נוצרת רשימת תפוצה של המון לקוחות שניתן להתקשר אליהם במועד מאוחר יותר ולמכור להם שירות/מוצר. בד"כ בגוגל ממומן – גוגל אדוורדס ישתמשו בעמוד נחיתה. בעמוד נחיתה יש לתת דגש על מלל קצר ומספר טלפון בענק וכמה שפחות "רעשי רקע" כדי שהלקוח לא יעזוב את האתר. 


מה מכיל עמוד נחיתה ? כיצד לבנות עמוד נחיתה? מה המבנה הנכון של עמוד נחיתה?

רצוי שעמוד נחיתה יכיל את הפרמטרים הבאים:

1. פרטי התקשרות:

מספר טלפון , מפה, כתובת העסק, מייל ופרטי התקשרות נוספים ע"מ להגיע לעסק. מומלץ, לשים טופס יצירת קשר שאותו הלקוחות יוכלו למלא ושמה ישמרו פרטיהם של הלקוחות כגון: מייל, טלפון, שם וכ'ו ואח"כ נוכל להקים רשת דיוור וכך לשווק להם את השירות או המוצרים שלנו.


2. קישור לרשתות חברתיות:

קישור לרשתות חברתיות הנו דבר חשוב לאין ערוך. חשוב לזכור שרשתות חברתיות זה לא רק פייסבוק אלא גם יוטיוב, גוגל+, טוויטר,אינסטגרם וכ'ו. כמו כן, מומלץ לשים כפתורי שיתוף ברשתות החברתיות השונות ע"מ שאנשים יוכלו לשתף את דף הנחיתה במידת הצורך.


3. לוגו-מיתוג:

חשוב שהעמוד יראה ממותג עם הלוגו ושם החברה. אמינות ויחס חברה לקוח הוא דבר חשוב שמסייע במכירה ובשיווק.


4. תוכן איכותי:

מומלץ לשים תמונות וסרטונים ומלל ע"מ להסביר ללקוחות את יתרונות המוצר או השירות. כמו כן, מומלץ לכתוב את היתרונות התחורותיים של המוצר או השירות ע"מ חברות מתחרות.


5. עדויות לקוח:

עדויות לקוח יכולים לשכנע לקוחות רבים לרכוש את המוצר או השירות או אפילו להשאר את פרטיהם באתר ולהתעניין במוצר או השירות שאותו אנו מספקים.


6. פשטות:

עמוד נחיתה שהוא לא פשוט וקל ללקוחות עלול להוביל אנשים לייאוש ופשוט הם ינטשו את האתר במהרה.

בניית אתרים בבאר שבע|עיצוב אתרים בבאר שבע
העמוד נחיתה חייב להיות מושקע כי לאנשים אין תמיד סבלנות.

12 טעויות נפוצות בבניית דף נחיתה:

1. מלל רב מידי:


מלל רב מידי עלול לייאש את הגולשים והלקוחות. פורסמו מחקרים רבים לגבי הזמן שבו הלקוח מחליט אם להישאר באתר או לא.


2. מהירות העמוד:


עמוד הנחיתה איטי ואינו נטען מהר ולכן הלקוחות ינטשו את העמוד.


3. סירבול:


העמוד מסורבל ופרטי ההתקשרות בדגש על מספר הטלפון אינו קל לזיהוי בעמוד.


4. אי התאמה למכשירים ניידים ולגודל מסכים שונה:


במידה והעמוד אינו מתאים ונוח לקריאה במסכים קטנים בסמארטפונים ופאלפונים הגולשים והלקוחות עלולים לנטוש את האתר.


5. אי קריאה לפעולה - אי הנעת המשתמשים לעשות מעשה:


אם לא תגידו ללקוח "התקשר!" , "מלא את פרטיך" הוא עלול שלא לעשות דבר.


6. פרסום לפלח שוק לא רלוונטי:


במידה ותשתפו את דף הנחיתה לקהל יעד לא מתאים או שתשתמשו בנוסח לא מתאים לקהל היעד אתם עלולים לאבד משאבים רבים לחינם וללא תועלת.


7. ריבוי פעולות ופקודות:


במידה ותתנו יותר מידי פקודות ופעולות ללקוח הוא עלול לאבד את עצמו בדף ולא לבצע אף פעולה. ולכן עלינו בדף נחיתה בד"כ להתמקד בפעולה אחת מרכזית ובשירות אחד מרכזי שאנו מציעים לאותו לקוח.


8. הנעת הלקוח לפעולה ללא סיבה הגיונית:


במידה ותכתבו "התקשר עכשיו" ולא תתנו ללקוח משהו בתמורה ( ספר, קורס בחינם וכ'ו) לקוחות עלולים להרגיש שלא בנוח ולא למסור את פרטיהם. לא לחינם אמון הוא שם המשחק במכירות ושיווק.


9. אי מחקר של קהל יעד:


אם לא תחקרו מי צריך להיות קהל היעד שלכם לפני שתבנו את דף הנחיתה אתם עלולים להיות כלליים מידי וכך בעצם להפסיד לקוחות רבים. חובה לבדוק לאיזה קהל יעד המוצר מיוצר ולמי בדיוק המוצר עוזר. צריך להבין את הצורך של הלקוחות ולתת להם

פתרון נקודתי לצורך הזה. ולכן צריך לפלח את קהל היעד ובהתאם לבנות את דף הנחיתה.10. כותרת לא רלוונטית:


 במידה והכותרת תהיה לא רלוונטית או מנוסחת שלא בלשון נוחה לקהל היעד, אזי למרות חשיפה גבוהה של העמוד - לא מחייב שיחס ההמרה יהיה גבוהה. על כן ייתכן שהעמוד יפורסם בצורה נכונה אבל לא יביא קונים.


11. הגהה:


כל הטקסט חייב לעבור הגהה מסודרת - סימני פיסוק מרווחים לקריאה נוחה. כמו כן, חובה שהטקסט יהיה בגודל סביר ע"מ שהלקוחות לא ינטשו את האתר מייאוש - אל ,תוציאו את העיניים, ללקוחות.


12. לעשות קידום אורגני לדף נחיתה -טעות:


דף נחיתה כמעט ואי אפשר לקדם בגוגל כי זו לא מטרתו. בד"כ לא מומלץ להוסיף לו תוכן רב ( "התוכן הוא המלך", אמר כבר ביל גייטס -ככל שיהיה יותר תוכן איכותי ורלוונטי באתר הסיכוי להיות ראשון בגוגל גדל). לכן, לא עושים קידום אורגני לדף נחיתה. עם זאת כן צריך לקדמו בגוגל אדוורדס - קידום ממומן.

בניית אתרי אינטרנט בבאר שבע
למהירות האתר חשיבות מכרעת.

איך בונים דף נחיתה שיביא לנו לידים חמים ?

התשובה היא A/B testing! עלינו לצור כמה עמודי נחיתה ולפרסם אותם בגוגל. ולבדוק את יחס ההמרה בין האנשים שהגיעו לעמוד הנחיתה לבין האנשים שהשאירו את הפרטים שלהם ו/או פנו אל בית העסק. כך נוכל לדעת איפה להשקיע את מירב המשאבים שלנו ע"מ לשווק באופן יעיל.

אז מה עדיף דף נחיתה ארוך או קצר ?

ישנן שתי גישות, האחת - קצר וקולע פשוט ככל האפשר. השנייה -המון מלל, תמונות וסרטונים ועדויות לקוח ( גם מהרשתות החברתיות) ע"מ שהלקוחות ידעו על המוצר ו/או השירות.

אז איזה דף נחיתה עדיף ?

-אם הלקוחות שנכנסים לעמוד הנחיתה נוטשים אותו מהר משמע שהעמוד עמוס מידי ולא נוח לגלישה ולכן הם נוטשים אותו. ועל כן, מומלץ לקצרו.

-במידה והלקוחות לא נוטשים מהר את העמוד ויש המון לקוחות שפונים מעמוד הנחיתה אך הלידים אינם חמים והאנשים לא יודעים די על המוצר ולמרות שמשאירים את פרטיהם אינם רוכשים את המוצר ויחס ההמרה מאוד נמוך. על כן מומלץ להאריך את עמוד הנחיתה ע"מ לספק ידע נדרש ללקוחות.

הגישה המשולבת:

הגישה המשולבת טוענת בראש העמוד יופיע בקיצור נמרץ פרטי ההתקשרות והמידע ההכרחי. ובגלילת העמוד למטה יופיע המלל, התמונות, הסרטונים ועדויות הלקוח ( גם מהרשתות החברתיות).

בניית דף נחיתה|קידום דף נחיתה
צריך לשים דגש על הפרטים הקטנים.

5 טיפים לדף נחיתה מוצלח:

1. אבטחה:


מומלץ להשתמש בתעודת tls  או ssl  באתר - כאשר האתר מאובטח זה יוצר אמינות אצל הלקוח.

בנוסף, זה מראה על אתר מסודר ורציני.


2. לפנות לקהל יעד ספציפי - ולא כללי מידי:


במידה ואתם "אלופים בהכל" אז כלל האצבע אומר: 'תפסת מרובה לא תפסת' ולכן הקפידו לשים כותרת שתפנה רק לקהל יעד ספציפי(סטודנטים, מבוגרים, צעירים וכ'ו).


3. תבנו כותרת עניינית, רלוונטית ומסקרנת:


הרבה מן הלקוחות קודם קוראים את הכותרות ולכן מומלץ לתת דגש על הכותרות. הרבה מהגולשים יקראו את הכותרת וע"פ זה יחליטו אם להישאר בדף ולהשאיר את פרטיהם.


4. בידול ויתרונות שלכם מול המתחרים:


במילים פשוטות תסבירו למה לבחור דווקא בכם ולא במתחרים. האם זה המחיר? המקצועיות?הזמינות ? השירות?


5. אל תשימו פרסומות או פופאפים:


לפעמים מרוב הסחות דעת הלקוחות לא יודעים מה לעשות בעמוד ופשוט מתייאשים ועוזבים. עם ההסחות היומיומיות שלנו- סמארטפון, טלוויזיה,לפטופים וכ'ו אנחנו צריכים לגרום ללקוחות להיות ממוקדים ולכן מומלץ להשתמש בפשטות ע"י שימוש במס' כפתורים בודדים.


בניית אתרים בבאר שבע|עיצוב אתרים בבאר שבע
צריך לתכנן את דף הנחיתה נכון ע"מ להשיג לידים.

שתפו בווטסאפ

Share 

DISQUS COMMENTS WILL BE SHOWN ONLY WHEN YOUR SITE IS ONLINE

שתפו את העמוד 
ברשתות החברתיות.

עקבו אחרינו